Cvičení z logiky pro občany EU

Cvičení z logiky pro občany EU:

1. Uprchlíci chtějí do Německa, Británie, Holandska, Belgie, Švédska. Do zemí východní Evropy nechtějí, ani ne tak proto, že by tam nebyli v bezpečí, ale proto, že tam nedostanou takový servis a hlavně tolik peněz (trošku zjednodušená teze, nicméně nemyslím, že nesprávná).

2. Štědré, bohaté země západní Evropy však nápor "žadatelů o azyl" přestávají zvládat.

Za tento neutěšený stav mohou podle německé, francouzské a britské nomenklatury právě chudé země východní Evropy. Prý nechtějí přijmout povinné kvóty.

Námitka, že přijetí kvót nic nemění na skutečnosti, že migranti chtějí více _peněz_ a tedy v zemích východní Evropy zůstávat prostě nechtějí a při první příležitosti se prostě zvednou a odejdou tam, kam chtějí, má překvapivě jednoduché euro-řešení:

Dejte jim více peněz, aby měli zájem zůstávat i u vás. Dokonce je to i vaše povinnost. Koneckonců za tu situaci v západní Evropě můžete vy, protože jste nedostáli standardům evropské solidarity a nevytvořili dostatečné motivační programy, aby měli běženci zájem o život ve vašich zemích. Tak to koukejte napravit!

Za problém v zemích západní Evropy tak můžeme my, protože jsme příliš chudí, a tedy nedostatečně atraktivní.

Při sledování této debaty je zřejmé, že legenda o "uprchlících" je asi definitivně mrtvá, jelikož na té nejvyšší "organizační" euro-úrovni se s nimi pracuje jako s ekonomickými migranty.

Bohužel dav je dav, který na cestě, kudy projde, zašlape a zahladí vše. Dnes z té situace, jež je značnou měrou výsledkem prvotní (záměrné či účelové) hlouposti v podcenění situace, následované v okamžiku uvědomění si problému hysterií, zajdou na úbytě jak skuteční uprchlíci, tak občané evropských zemí. Byť, jak se zdá, dopadá ruka dějinné spravedlnosti především na ty země, které tento problém svou zahraniční politikou — násilným šířením dobra — pomáhaly vytvořit...

— snílek

https://www.facebook.com/bosonozec/posts/1690067537883837

Komentáře

Comments powered by Disqus