Aktivismus a marketing Velkého bratra spammera

Na to, že nám korporátní pavouci, kteří denně skenují a analyzují obsah snad celého internetu a velké části naší komunikace, s až děsivou přesností nabízí kontakty a produkty masové spotřeby, jsme si tak nějak zvykli.  Co však člověk netuší je, že tito Velcí bráškové jsou natolik efektivní, že pokrývají dokonce i ta zákoutí elektronické aktivity, která by se mohla zdát jako samotná anti-teze jejich běžných marketingových cílů. ;-)

Koneckonců, posuďte sami.  Ze silných vnitřních pohnutek jsem se rozhodl přeložit dokument o vzniku krize na Ukrajině Vítejte v Nulandistánu a publikoval jej na YouTubeDruhý den poté, co jsem si zřídil "svůj první kanál" a video nahrál, mi přišel spam, který je na jednu stranu velmi humorným, na stranu dobrou indikací, kam až sahá vliv současných obyvatelů internetového Olympu.  Obsah emailu přikládám.


Dear Sir,

Jiangmen Loud &  Louder Electornics Ltd is a professional factory of outdoor megaphone.
All our products are patented, good quality and CE & FCC certified.

Best Regards!

Maggie Lee
---------------------------------------------------------------
Jiangmen Loud & Louder Electornics Ltd
No.3 Fuye Street, Jiangmen, Guangdong, China
Tel:+86-13631802346


Takže vidíte, že i ta potenciální možnost, že byste mohli například být aktivistou (jak to jen zjistili?), je nejen velmi efektivně detekována, ale ihned využita jako marketingová příležitost... která je sledována jakýmikoli prostředky, včetně spamu. Ale možná jsem jen paranoidní... ;-)
 
— snílek

Komentáře

Comments powered by Disqus