Texty / Úlety

Kategorie: Úlety

Obohacování!

Homogenní materiál nemá perspektivu. Nemá v sobě potřebný potenciál, nejsou v něm využitelná pnutí a někdy se ještě navíc chová konzervativně, tedy se brání vnitřní změně. Takový stabilní materiál je, přiznejme si narovinu, k ničemu. Dá se použít leda jako těžítko. A těžítko vytěžit nelze. Možná snad jen s velkou těží. Těžko co si s takovým stavem počít. Problém je naštěstí řešitelný. I z pasivní, stabilní, neužitečné hmoty lze zformovat látku aktivní, nestabilní a využitelnou! Existuje k tomu vhodný proces. Je třeba obohacovat!

25. září 2016 | Glosy, Humor, Úlety | Společnost, Technologie

Synchronicita aneb zvláštnosti duchovní kauzality

Když mu to došlo, polil jej studený pot. Cítil, jak mu buší srdce. Ne, on slyšel, jak mu buší srdce. To náhlé vnuknutí, ta náhlá potřeba dostat se na čerstvý vzduch a dojít pěšky, ten nečekaně silný impuls — mu zachránil život. Když vystupoval z auta, z nějž na něj nechápavě hleděli jeho přátelé, nemohl si ani v nejmenším uvědomit, jaké to má štěstí, že nad ním někdo drží ochranou ruku, že ho tam nahoře má někdo rád.

2. prosince 2014 | Humor, Myšlenky, Povídky, Úlety | Bytí, Hermetismus

Zen na světové scéně

Esencí výkladu zenu je paradox. Bývá zachycen v koánech -- v nesmyslu, logickém sporu, či rozumem neřešitelné hádance. Koány systematicky rozvracející naše hodnoty, měřítka a stereotypy, očekávání, tužby, cíle, smysl. "Dvě ruce tleskají, jaký je zvuk jedné ruky?" Vše je dovoleno, neexistují pravidla, pouze všeobjímající pochopení iluzí interpretace. Dnešní světová scéna je typický zen. Logika ustoupila paradoxu, rozum nesmyslu, zvuk jedné ruky se stal praxí, smysluplný výklad iluzí.

18. ledna 2008 | Humor, Mystifikace, Úlety | Konspirace, Náboženství, Společnost

Pokousal mě člověk aneb příběhy mučených

Po desetiletí existence jejich civilizace zůstávají člověkem přehlíženi. Možná za to může jejich netečnost či neschopnost s lidmi efektivně komunikovat, ale nejpravděpodobněji je viníkem fakt, že od počátku jejich objevu slouží člověku jako vyhledávaná potrava -- a co více, jako prostředek ventilace skrytého sadismu každého z nás.

24. března 2007 | Humor, Úlety

Akce Čisté zuby

V boji proti terorismu došlo k výraznému pokroku. Čeští Bezpečnostní experti přišli na způsob, jak zefektivnit identifikaci mezinárodně hledaných teroristů analýzou defektů vnikajících u zubních kartáčků po dlouhodobém používání. Chystané změny v bezpečnostní politice se budou týkat patrně všech. Čistit zuby si prostě musíme... všichni.

1. ledna 2006 | Humor, Reportáže, Úlety | Konspirace

Jack The Picker's Bussiness Letter

From school assignment: write a letter to an english language newspaper published in your country criticising Local Council's decision to improve street lighting...

12. prosince 2005 | Humor, Úlety | Technologie

Výstupní zpráva Evropské komise

Výstupní zpráva Komise pro zkoumání vlivu informačních technologií na typické příslušníky životních forem evropských ekosystémů. Hlavní náplní realizovaného experimentu bylo odhalit vliv informačních technologií na životní formy koexistující na území současné Evropské Unie. Neznalost a absence rigorózní analýzy problému vlivu dnešních informačních technologií na životní formy je závažným nedostatkem a překážkou při tvorbě nových regulí a směrnic Evropského úřadu pro informační technologie ve vztahu k regionálním životním formám. Esenciálnost experimentu je tedy zcela evidentní.

10. května 2004 | Humor, Studie, Úlety | Informatika, Technologie, Věda

Kachní konspirace

Kdysi kázaly kachny křesťanství. Když křesťanství krachlo, kachny kráčely kupředu. Kráčely kupředu kriminalizací konkurence. Když kdokoli kazil kachnám kšefty, kapala krev. Krev kreativní konkurenceschopné konzervativní komunity.

1. ledna 2001 | Humor, Úlety

Február

Byl pozdní večer - február - večerní den, byl vrahů čas. Kudlančin zval ku smrti hlas, kde hřbitovem zaváněl háj. O smrti šeptal černý les, tlející pes lhal vrahů žel, svůj záměr vrah oběti pěl, k oběti páchnoucí dul vzdech.

1. ledna 1997 | Humor, Poezie, Úlety

Celkem 9 příspěvků, strana 1/1.           

Kategorie

Štítky

Roky