Poznámky

Meditace nad tarotem — české vydání

K velké mé radosti vyšla tento měsíc v nakladatelství Malvern kniha, již považuji za jedno z nejhlubších duchovních děl 20. století. Jedná se o Meditace nad tarotem od neznámého autora — který je ale vlastně docela dobře znám, jmenuje se Valentin Tomberg, jen si přál vydat toto své dílo posmrtně a anonymně. Kniha s podtitulem Cesta do nitra křesťanského hermetismu svého čtenáře v meditacích nad symbolikou dvaadvaceti karet velkých arkán marseilleského tarotu vede k realitám dvou zdánlivě rozporných oblastí — k realitě hermetismu a realitě křesťanského mystéria. Tarotové karty autor meditací neužívá k věštění či předpovídání. Symboliku tarotu, jehož původ je dodnes zakryt tajemstvím, bere jako prostředek ke kontemplaci rozmanitých aspektů duchovního — hermetického — rozměru světa a vztahu člověka s Bohem. Tarotová symbolika je autorovi hlubokou studnicí vztahů, čítankou, dovolující hledajícímu orientaci na poli celkové duchovní zkušenosti — od mystiky, přes gnosi a magii k hermetismu.

10. května 2017 | Recenze | Filosofie, Hermetismus, Myšlení, Náboženství, Tomberg V.

PF 2017

Zavřete oči... a představte si něco pěkného. ;-)

— snílek

23. prosince 2016 | Humor

Státní svátek 29. října

Tak si říkám, že by se měl státní svátek slavit i dneska. Neměl by se slavit vznik našeho (bývalého?) státu, ale skutečnost, že po "oslavách" z 28. stále nějaký ten stát, respektive státnost, máme.

29. října 2016 | Glosy | Politika, Společnost

PF 2015

Milí přátelé,
podle dvou pravdivých klišé platí, že:

Ne vše, co k nám shůry přichází, je skvostem.
Skvosty jsou často zastřeny závojem ohavnosti.

Proto vám do nového roku přejeme dostatek prozřetelnosti, jež vás uchrání před potřísněním skvosty všelikými. A k tomu dostatek duchapřítomnosti, jež vám dá sílu prohlédnout povrch jevů, jimiž jsme obklopeni. A samozřejmě dostatek humoru a zdraví.

— snílek s rodinou

1. ledna 2015 | Fotografie, Humor

Česká klávesnice pro FirefoxOS

Tak se mi povedlo zprovoznit "svou" první aplikaci pro výtečný, nový a svobodný systém FirefoxOS. Nejedná se o nic extra výbušného, ale naopak prostého a užitečného. Po posledních aktualizacích vývojářského telefonu Flame na verzi 2.0 byla z buildů odstraněna z buildů česká lokalizace a, co hůře, i česká klávesnice.

15. listopadu 2014 | Software | FirefoxOS, Informatika, Technologie

Rušme si Skype, s láskou...

Pokud čtete tyto řádky, je možná již víte, že jste na mne ztratili spojení přes síť Skype. Není to žádná chyba či omyl, natož pak na vaší straně. Týká se totiž vás všech, mých milých Skype kontaktů. Tu poslední a jedinou funkční verzi Skypu jsem si nainstaloval na svůj počítač jen kvůli vám a jen s jedním jediným záměrem. Abych vás všechny vymazal. Proto, že vás mám rád. Proto, že mi na vás záleží.

20. září 2014 | Glosy | Etika, Informatika, Společnost, Svoboda, Technologie

Aktivismus a marketing Velkého bratra spammera

Na to, že nám korporátní pavouci, kteří denně skenují a analyzují obsah snad celého internetu a velké části naší komunikace, s až děsivou přesností nabízí kontakty a produkty masové spotřeby, jsme si tak nějak zvykli. Co však člověk netuší je, že tito Velcí bráškové jsou natolik efektivní, že pokrývají dokonce i ta zákoutí naší elektronické aktivity, která by se mohla zdát jako samotná anti-teze jejich běžných marketingových cílů. ;-)

7. června 2014 | Glosy, Humor, Úlety | Etika, Informatika, Konspirace, Společnost, Technologie

Vítejte v Nulandistánu: Propaganda a krize na Ukrajině

Dokument kanadské GlobalResearchTV "Welcome to Nulandistan: Propaganda and the Crisis in Ukraine" s českými titulky od snílka.

3. června 2014 | Dokument, Překlady | Etika, Politika, Společnost

Na kolobce z kopce... devadesátkou

I na kolobce se dá z kopce jezdit relativně rychle. Tenhle záznam vznikl při sjezdu od Rokycan do Štáhlav. Doma to asi raději nezkoušejte...

24. září 2012 | Sport | Cyklistika, Koloběh

Snílek prošel obrodou... opět... ;-)

Ano, býváme nespokojeni s tím co máme a chceme něco jiného, lepšího. Z nespokojenosti se stavem těchto stránek jsem se rozhodl ukutlit něco lepšího a snad i hezčího, co by vhodně odpovídalo jejich obsahu – tzn. zachytilo jeho nepřekonatelnou tematickou roztříštěnost v nějaké smysluplně navigovatelné struktuře.

Nuže, tak snad se to i povedlo... ;-)

PS: ke sledování změn na snílkovi doporučuje snílek používat RSS čtečku (více zde).

23. září 2012

Celkem 10 příspěvků, strana 1/1.           

Kategorie

Štítky

Roky